Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28 września zorganizowana została w szkole akcja z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W uroczystości szkolnej wzięła udział Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej. Gościnnie zostały zaproszone dzieci z oddziału przedszkolnego. Słuchacze poznali I rozdział książki Renaty Piątkowskiej “Co się stanie na leśnej polania, czyli wesołe przygody gangu słodziaków”. Książkę czytały dzieci z klasy I-III wraz z nauczycielem klasy II i bibliotekarzem. Uczniowie z uwagą słuchali wzorcowego czytania kolegów.

Uczniowie w tym dniu byli przebrani za wybrane przez siebie zwierzątko lub postać z bajki. Wszystkim rodzicom, którzy przygotowali swoim dzieciom przebrania lub opaski na głowę bardzo dziękujemy za współpracę.