Akcja segregacja w klasach 0-III

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018
21 września dzieci z klas 0-III włączyły się w realizację hasła akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – ,,AKCJA –SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ’’. Podjęte działania miały na celu uświadomienie dzieciom, że mają wpływ na czystość środowiska i ilość wytwarzanych odpadów. Uczniowie w tym dniu wysłuchali pogadanki na temat historii Akcji Sprzątanie Świata, układali wierszyki i śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Brali udział w zabawach i grach propagujących recykling. W świat efektywnej segregacji śmieci wprowadzili najmłodszych bohaterowie filmu z serii ,, Pola i Oskar’’. Dzieci wspierane przez panią dyrektor Monikę Bestian i opiekunów zdobyte wiadomości wykorzystały porządkując tereny leśne w Łopatkach.

Akcję zakończyło spotkanie przy grillu przygotowanym przez podłowczego Pana Marka Sobieskiego i Koło Łowieckie ,,Jedność’.