Wycieczka na Hel

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy V wraz opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Gdyni i w rejs statkiem na Hel. Wycieczka ta odbyła się dzięki nagrodzie dla klasy V, która wygrała ekologiczny konkurs polegający na selektywnej zbiórce odpadów. Wycieczka ta – to dzień pełen atrakcji i przyjemności. Pierwszy punkt planu wycieczki do zwiedzanie portu w Gdyni, a następie rejs tramwajem wodnym na Hel. Pogoda w tym dniu była przepiękna, dlatego na statku wszyscy skorzystaliśmy ze słońca.

Po dotarciu na Hel przyszedł czas na zwiedzanie latarni morskiej z której widok rozciągał się na morze, następnym miejscem jakie odwiedziliśmy było Fokarium, gdzie uczniowie obserwowali karmienie fok, ich zabawy, pielęgnację oraz sposoby komunikacji zwierząt ze swoimi opiekunami. Mogliśmy spotkać się oko w oko z fokami, co chwila któraś z fok podpływała blisko i pięknie się demonstrowała. Po powrocie do Gdynia na uczniów czekała kolejna aktywna atrakcja w Parku Linowym – Góra Harców. Każdy uczestnik przeszedł pełną przeszkód trasę zawieszoną na drzewach. Po wycieczce uczniowie stwierdzili, że to najlepsza nagroda i na pewno na długo zapamiętają ten wyjazd.