Owoce w szkole

W ramach promowania zdrowego stylu życia, dzieci z zerówki przyniosły do przedszkola różne owoce. Dzieci opisywały ich wygląd (kształt, kolor, teksturę), dotykając i wąchając poszczególne owoce. Odgadywały owoce za pomocą wierszyków oraz zagadek. Dzieci dowiedziały się, że owoce to kluczowy element zdrowej diety, który dostarcza niezbędnych witamin i, że warto je jeść, żeby być zdrowym. Następnie z tych owoców dzieci własnoręcznie wykonały przepyszną i kolorową sałatkę owocową, która bardzo szybko zniknęła z talerzyków.

.