
Dnia 15.05.2026 r, dzieci z Oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę , na farmę Viktorii we Mgowie, gdzie miały okazję zobaczyć zwierzęta, których nie można spotkać na co dzień. Miały okazję poznać niezwykłego bohatera, kapibarę Geralda, który zasłynął z tego, że kilka dni wcześniej uciekł ze swojego miejsca zamieszkania, ale na szczęście cały i zdrowy się odnalazł. Na farmie mieszkają jeszcze inne urocze zwierzęta takie jak: kaczki, kurki, alpaki, kangury( Hip i Hop), najmniejsze małpki (pigmejki), dwa żółwie pustynne, cielaczek, różne gatunki kóz i owiec.
Najbardziej dzieciom oczywiście oprócz Kapibary, spodobały się dwa lemury, które dzieci mogły osobiście nakarmić. Odwiedziliśmy jeszcze motylarnię, gdzie można zobaczyć niezwykłe i bardzo piękne gatunki motyli oraz dwie papużki. Po odwiedzinach u zwierząt przyszedł czas na prawdziwe “szaleństwo” -strefę dmuchańców, czyli dawkę zdrowego ruchu. Wycieczka była dla dzieci cenną lekcją, gdzie poznały wiele gatunków zwierząt oraz dowiedziały się o ich pochodzeniu i warunkach życia. Był to naprawdę cudownie spędzony dzień.












