Nowy semestr w klasie 8 odpalony. Chemiczne fajerwerki

Ferie dobiegły końca, ale my nie pozwoliliśmy, by powrót do szkoły był szary i nudny. Uczniowie klasy 8 rozpoczęli nowy semestr z prawdziwym przytupem! Tematem naszych zajęć były właściwości metali, ale w wydaniu, którego nie powstydziliby się najlepsi alchemicy. Skupiliśmy się na tym, co w chemii najbardziej widowiskowe. Dowiedzieliśmy się, dlaczego metale lśnią, ale to próby spalania niektórych z nich skradły show. Intensywne światło i błyski rozświetliły całą pracownię! Dzięki temu nowy semestr rozpoczął się z hukiem i ogromną dawką naukowej energii.