Gminny Konkurs Recytatorski “Podróże małe i duże”

22 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Ryńsku odbył się Gminny konkurs recytatorski pod hasłem “Podróże małe i duże”. Celem konkursu było: kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,popularyzacja poezji dla dzieci, promowanie uczniów szczególnie zainteresowanych literaturą, rozwijanie dziecięcych talentów oraz integrowanie uczniów szkół Gminy Ryńsk. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wojciech Kossowski z klasy pierwszej oraz Emilia Kunicka z klasy drugiej.

Miło nam poinformować, że w kategorii dla oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych sukces odniósł Wojtek Kosowski zdobywając III miejsce. Wojtek wspaniale wyrecytował wiersz Jana Brzechwy “Globus” . Emilia Kunicka natomiast zachwyciła komisję konkursową swoją interpretacją wiersza Doroty Strzemińskiej-Więckowiak ,,Wędrówki Krzysia’’ i zdobyła II miejsce w kategorii klas II-III. Serdecznie gratulujemy Wojtkowi i Emilce. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w organizowanych konkursach.