Czy słowem można zranić

22 marca uczniowie klasy VI i VII już po raz drugi uczestniczyli w KONCERCIE PROFILAKTYCZNYM, który odbył się w Szkole Podstawowej w Myśliwcu. Program edukacyjno – profilaktyczny pt: „CZY SŁOWEM MOŻNA ZRANIĆ. SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ” skierowany był do dzieci i młodzieży. Na scenie wystąpił znany gitarzysta Jacek Musiatowicz, laureat m.in. Nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej za wybitną osobowość twórczą w 1997 roku. Jest on autorem tekstów i twórcą muzyki do filmów. Recital był sumą obserwacji życia artystycznego i rockowego twórcy, któremu towarzyszył także grający na gitarze syn Michał.

Artysta dyskutował z młodzieżą na temat kultury języka, zgubnych skutków nałogów takich jak: alkoholizm, narkotyki i dopalacze. W swoim wystąpieniu zachęcał też słuchaczy do wolontariatu. Był to program życiowy, motywujący młodych do działania i próby wyjścia z trudnych wyborów. Twórca na własnym przykładzie podkreślił fakt, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłaniać młodego człowieka do sięgania po używki. Duży nacisk położył artysta na agresję słowną wulgaryzmy, skrótowość myślenia oraz przemoc w Internecie. Uczniów zaciekawił fakt, że przyjaźnił się on z naszym umiłowanym poetą ks. Janem Twardowskim, który powiedział: „Zło to wszystko, co nas otacza i co sprawia, że jesteśmy nieszczęśliwi”. Słowo przeplatane muzyką na pewno trafiło do słuchaczy, których Jacek Musiatowicz przestrzegł skutecznie przed zagrożeniami płynącymi z kontaktu z różnymi używkami. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni koncertem.