Rekolekcje Wielkopolskie

W naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne prowadzona przez naszego proboszcza, ks. Jana Kalinowskiego.

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami niesamowitymi przeżyciami z naszych ostatnich trzydniowych rekolekcji szkolnych, które odbyły się w dniach 6-8 marca br. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne inspiracji, refleksji i duchowej przemiany.

Rekolekcje były prowadzone przez ks. Jana, który dzielił się swoją wiarą, wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc nam lepiej zrozumieć praktyki religijne i ich znaczenie w codziennym życiu.

O czym była mowa na rekolekcjach:

Dzień Pierwszy: Post
Pierwszy dzień rekolekcji skupiał się na temacie postu jako praktyki duchowej, która pomaga wewnętrznej przemianie i umacnianiu relacji z Bogiem oraz z innymi ludźmi.

Dzień Drugi: Modlitwa
W drugim dniu uczestnicy eksplorowali znaczenie modlitwy i jej różnych form. Dowiedzieli się, jak modlitwa może być drogą do zbliżenia się do Boga i doświadczenia Jego obecności w ich życiu.

Dzień Trzeci: Jałmużna
Ostatni dzień rekolekcji poświęcony był jałmużnie jako sposobowi wyrażania miłości w praktyce. Razem odkrywaliśmy, jak nasze drobne gesty miłości mogą mieć wpływ na innych i na świat wokół nas.
Tego też dnia ks. proboszcz odprawił Mszę świętą dla naszej społeczności, na której wspólnie dziękowaliśmy Bogu za czas rekolekcji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych rekolekcjach! Mamy nadzieję, że to doświadczenie przyczyniło się do Waszego duchowego wzrostu i inspiracji.