Dzień Gofra

Dzień Gofra wywodzi się ze Skandynawii, mieszkańcy tego regionu uwielbiają te słodkości. My również nie wyobrażamy sobie wyjazdu nad morze bez pysznego gofra z bitą śmietaną i owocami. Same gofry znane były już w średniowieczu i mimo upływu setek lat, nadal trudno się im oprzeć.

Uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień już na początku marca dzięki akcji przygotowanej przez czwartoklasistów. Uczniowie tej klasy zaczęli przygotowania od dokładnego przeanalizowania przepisu oraz przeliczenia odpowiednich proporcji produktów.  Następnie zaplanowali i zdeklarowali, kto przyniesie poszczególne składniki i wybrali się na zakupy. Następnie wypełnili kartę dyżurów w kawiarence oraz pomocy w kuchni podczas przygotowywania ciasta. Rozwijali więc wiele umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu, min. pracy metodą projektu, pracy w grupie, kształtowali poczucie odpowiedzialności za powierzone zadanie. Akcja okazała sie strzałem w dziesiątkę. Gofry były pyszne!!!