Spotkanie z policjantem.

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.
W ramach edukacji w tym kierunku, 1 lutego uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem policji Krzysztofem Świeczyńskim. Nasi uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy hulajnogą elektryczną.

Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas zajęć zabrakło również informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy, czy wszelkich form wsparcia dzięki telefonom zaufania. Spotkania były również okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwo podczas wyoczynku zimowego i zaprezentowania filmów profilaktycznych przygotowanych przez Komendę Główną Policji, które obejrzeć możemy na stronie internetowej w zakładce „Bezpieczne Ferie 2024”.