11 listopad

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystość upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania Hymnu Polski włączając się tym samym do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki “Szkoła do hymnu” #SzkołaDoHymnu.

Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów kl. V i VI oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego i uczniów z klasy II, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.Na apelu nie zabrakło również drużyny harcerskiej i zuchowej z naszej szkoły, która zaprezentowała pieśń. Tradycyjnie delegacje harcerzy i występujących zapaliły znicze pod Krzyżem.
Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna wróciła na mapę Europy.