Wygrana dla Jarantowic

Szkoła Podstawowa w Jarantowicach w czerwcu wzięła udział w konkursie organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy ph “Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Konkurs miał na celu rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży, a także zwiększenie świadomości na temat zagrożeń czyhających w sieci.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu wśród uczniów klas 7-8 modułu kursu “Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” oraz na podstawie zdobytej wiedzy przygotowanie hasła kampanii w mediach społecznościowych, kierowanej do nastolatków, wraz z przykładowym postem (treść i grafika), dotyczących rodzajów cyberzagrożeń, z którymi można zetknąć się w sieci oraz sposobów ochrony przed cyberatakami. Nasza szkoła wygrała w grupie wiekowej 7-8 i na początku tego roku szkolnego otrzymała 16 laptopów wraz z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów oraz interaktywny monitor wraz z mobilnym stojakiem.