Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

W czwartek, 12 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji “Dnia Edukacji Narodowej” przygotowana przez Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem jego opiekuna. Punktualnie, o godzinie 9:00 cała nasza szkolna społeczność i zaproszeni goście – emerytowani pracownicy, zebrali się w naszej sali gimnastycznej, przepięknie udekorowanej i odświętnie wypełnionej aż po brzegi. Recytatorzy, prowadzący, pod przewodnictwem pana Marcina Wróblewskiego, zespół wokalny pod batutą pani Małgorzaty Molczyńskiej zajęli swoje miejsca na scenie, widownia wygodnie rozsiadła się na swoich miejscach i zrobiła się cisza, pełna oczekiwania.

Pan Marcin powiedział kilka słów na temat przygotowanego przez Samorząd scenariusza, podał komendę: “Do hymnu!” i zaczęła się długo oczekiwana uroczystość. Po części oficjalnej, głos zabrała wiceprzewodnicząca SU – Lena Rosłan i zaprosiła wszystkich do wysłuchania montażu słowno – muzycznego “Dzisiaj w podzięce składam Ci serce…”. Uczennice i uczniowie klasy ósmej, siódmej, szóstej i piątej recytowali wiersze wielkich polskich poetów poświęcone szkole, ciężkiej pracy nauczycieli, uczniów i innych pracowników szkoły, dbających o czystość, ogrzewanie, porządek i estetykę naszej poczciwej “budy”. Wystąpienia recytatorów poprzerywane były brawurowymi wystąpieniami naszych szkolnych wokalistów z klasy siódmej, szóstej i piątej.
Kiedy wybrzmiały ostatnie dźwięki finałowej piosenki, Lena pojawiła się znowu na scenie i poprosiła dziewczęta z siódmej klasy o wręczenie nauczycielom i wszystkim niepedagogicznym pracownikom drobnych, własnoręcznie przygotowanych prezentów. Były to zaprojektowane przez nas i wydrukowane na sprzęcie 3D pod okiem pani Marty Kriger kolorowe koszyczki wraz z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej i symbolicznym ciasteczkiem na osłodę w środku. Wydruk 3D wykonaliśmy oczywiście na sprzęcie pozyskanym w ramach projektu “Laboratoria Przyszłości”. Na zakończenie goście zostali w imieniu Pani Dyrektor i Samorządu Uczniowskiego zaproszeni na małe ciacho, a uczniowie wyszli na przerwę śniadaniową.
Opiekun Samorządu