Narodowe czytanie – Nad Niemnem

Narodowe Czytania ..Nad Niemnem”
,,Narodowe czytanie” jest już niemal tradycją w naszej szkole w tym roku czytaliśmy Fragment ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej
Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa, uczestnicząc w 12. edycji akcji Narodowego Czytania. To znakomita okazja, by zaprzyjaźnić się z klasyką literatury polskiej oraz docenić wartość czytania. Na początku spotkania został odczytany list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników akcji, w którym zaprosił do lektury „Nad Niemnem”. Następnie przedstawiciele nauczycieli, delegacji uczniów przeczytali krótki fragment książki. Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Akcja ma na celu propagowanie czytania i mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą częściej sięgać po książki, a czytanie stanie się dla nich przyjemnością.