Półkolonie w ramach programu English Teaching Activities

My za szkołą tęskniliśmy zanim się rozpoczęła. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarantowicach od 21 sierpnia do 25 sierpnia aktywnie uczestniczyli w półkoloniach zorganizowanych na terenie szkół. Zostały one zaplanowane i przeprowadzone w ramach programu English Teaching Activities, której krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, a fundatorem Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Jest to program wspierający promocję nauki języka angielskiego na terenie całego kraju oraz poprawy poziomu jego nauczania wśród dzieci z terenów małych miast i wsi.
Półkolonie “Zagrajmy w ekologię” miały przede wszystkim na celu zapewnienie atrakcyjnego, letniego wypoczynku dla uczniów naszych szkół przy jednoczesnym promowaniu języka angielskiego i zmniejszeniu bariery językowej uczestników.

Podczas tych pięciu dni uczniowie świetnie się bawili podczas polowania na angielskie słowa, grając w trimino, story cubes oraz grę stworzoną przez uczestników projektu English Teaching pt “Let’s play out the ecology”. Grali również w memo, domino z kodami QR oraz w grę Travel with English, dzięki której przypomnieli sobie w jaki sposób można rozmawiać po angielsku w różnych sytuacjach życia codziennego. Dużą atrakcją dla uczestników były zajęcia z OZOBOTAMI oraz PHOTONAMI. Ozoboty, to małe robociki, którym należy zakodować drogę za pomocą kolorów. Uczniowie kodowali karty pracy, jednocześnie przypominając sobie słownictwo i podstawowe zwroty z języka angielskiego oraz rozwijali umiejętności kodowania. Drugimi robotami, z którymi miała możliwość pracować młodzież, są Photony – małe roboty pomagające w nauce programowania. Uczestnicy półkolonii tworzyli również własne roboty z klocków konstrukcyjnych. Powstał motocykl, karuzela i foka, które następnie można było zaprogramować. Nasi uczestnicy mieli też okazję podróżować dzięki goglom VR. Odwiedzili między innymi plażę na Fidżi oraz zabytki starożytnej Grecji, doskonaląc jednocześnie umiejętność mówienia w języku obcym.
Oprócz gier związanych z językiem angielskim i zajęć z robotyki odbyły się również zajęcia jogi. Była to świetna okazja do poznania nowego sportu i wielu interesujących asan. Pozwoliło to trochę się rozciągnąć i wyciszyć, by zajrzeć głębiej w samego siebie.
Kolejną ciekawą atrakcją podczas zorganizowanych półkolonii było projektowanie 3D, które przydaje się bardzo mocno przy drukowaniu na drukarce 3D. Były również eksperymenty – jak wybuchają wulkany.
Całe półkolonie pozytywnie nastroiły wszystkich do powrotu do szkoły