OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

style=”text-align: justify;”>

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci z prawie 10 000 szkół podstawowych. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 19 uczniów z klasy pierwszej naszej szkoły.

Dzieci w ramach realizacji programu poznawały zasady zachowania bezpieczeństwa w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Zdobytą przez uczniów wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który zawierał 12 pytań z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w Internecie i bezpiecznych relacji z rówieśnikami. Dzieci z klasy pierwszej rozwiązały test bezbłędnie. Otrzymały Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplomy potwierdzające posiadaną wiedzę.