Wycieczka edukacyjna i zawodoznawcza klas I-III.

Dnia 18 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie.
Podczas pobytu w siedzibie straży pożarnej dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w Sali Ognik. W trakcie spotkania uczniowie utrwalali numery alarmowe oraz poznawali zasady wzywania służb ratunkowych. Dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku zaistniałego zagrożenia. W kolejnej części spotkania uczniowie poznali specyfikę pracy strażaków, zapoznali się z wyposażeniem wozów strażackich oraz sprzętem ratowniczym. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie biblioteki. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć wystawę tematyczną, zapoznały się ze zbiorami biblioteki oraz poznały zasady korzystania z bibliotecznego księgozbioru. Wzięły również udział w lekcji na temat historii książki i pisma. Poznały ciekawostki dotyczące największej i najmniejszej książki, dowiedziały się o nowych formach książki: audiobooki, ebooki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne dotyczące pisma, a mianowicie odczytywanie hieroglifów czy pisanie patykiem na tabliczkach. Wycieczka edukacyjna dostarczyła uczniom nowych informacji i doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń.