Wielkanocne eksperymenty z jajem

28 marca uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach “Wielkanocne eksperymenty z jajem” w Fundacji Manufaktura Kreatywnego Rozwoju w Wąbrzeźnie. Dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat jajek. Uczyły się jak odróżniać jajko surowe od gotowanego, gdy są jeszcze w skorupce. Badały kiedy jajko może stać, kiedy zanurzone w wodzie leży na dnie, a kiedy unosi się – oczywiście jak jest świeże, jaki ciężar może wytrzymać i nie pęknie. Podczas trwania eksperymentów dzieci były bardzo zaangażowane, wykazywały się dużą pomysłowością i kreatywnością.