Wyprawa do Grudziądza

28 października 2022 roku uczniowie klas VII i VIII pod opieką p. Haliny Gołembiewskiej i p. Reginy Kotłowskiej wybrali się na wycieczkę do Grudziądza. Wyprawę rozpoczęli od zwiedzania Cytadeli – Twierdzy Grudziądz, jednej z największych fortyfikacji tego typu w Europie. Pod kierunkiem przewodnika Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno – Edukacyjnego „RAWELIN” poznali historię obiektu militarnego z przełomu XVIII i XIX wieku wybudowanego przez Prusaków na rozkaz króla Fryderyka II.

Zadaniem cytadeli była ochrona przeprawy przez Wisłę i ugruntowanie panowania pruskiego w tym rejonie. Następnie wycieczkowicze udali się do kina Helios na film „Orzeł. Ostatni patrol”, opowieść przedstawiającą owianą tajemnicą historię ostatniej misji jednostki legendarnego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą i zniknął w czerwcu 1940 r. u wybrzeży Norwegii. Po pełnym emocji filmie uczniowie w ramach proorientacji zawodowej zwiedzili zakład „LEMIGO” specjalizujący się w produkcji obuwia  tekstylnego, kaloszy, śniegowców, klapek, profesjonalnego obuwia myśliwskiego i wędkarskiego oraz specjalistycznego obuwia ochronnego i roboczego. Na zakończenie wycieczki jej uczestnicy udali się na pyszny posiłek do restauracji McDonald’s, po czym zadowoleni, pełni emocji i wrażeń wrócili do domu.