Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 5 do 7 marca odbywały się w szkole Rekolekcje, które w tym roku obchodzono pod hasłem: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. Nauki rekolekcyjne prowadził Proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie Ks. Jan Kalinowski, Proboszcz z Nowej Wsi królewskiej Ks. Jacek Dudziński i katecheta Tomasz Składanowski. W rekolekcjach brali aktywny udział wszyscy uczniowie, którzy zostali przygotowani do świadomego i głębokiego przeżywania Wielkiego Postu, Sakramentu Pokuty i Eucharystii. W sali, w której odbywały się zajęcia zaprezentowano tematyczne plakaty, pamiątki rodzinne i wystawy pt: Jan Paweł II w naszych sercach. Polscy Męczennicy.

Zabytkowy Kościółek w Jarantowicach i patron kościółka Św. Maksymilian Maria Kolbe. Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Katecheta przygotował dla wszystkich uczniów i nauczycieli „Szkolne śpiewniki”, przy akompaniamencie gitary. Uczniowie jak zwykle śpiewali ulubione pieśni Jana Pawła II i nauczyli się nowych pt: „Mój Zbawiciel”, „Pan mnie strzeże”, „Pan Jezus jest tu”, „Zaufałem Panu”, „Niech Twój Święty Duch”. Uczniowie z kl. I – III obejrzeli film pt: „Jan Paweł II”. Dzieci uczestniczyły także w Drodze Krzyżowej, do której przygotowali ilustracje i teksty. Uczniowie z koła polonistycznego wygłosili wiersze prezentujące sylwetki: Papieża Jana Pawła II, Jana Twardowskiego, Jerzego Popiełuszkę, Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, Św. Maksymiliana Marię Kolbego. Rekolekcje zakończono Nabożeństwem Pokutnym i Mszą Świętą w Kościele w Jarantowicach. W ostatnim dniu podsumowano wyniki konkursu plastycznego ph. PORTRET JANA PAWŁA II. Komisja doceniła i nagrodziła oryginalne prace wszystkich uczniów: I miejsce: Małgorzata Dziub z kl. III, Paczkowska Izabela z kl. III, Daniel Przekota z kl. VII. II miejsce: Weronika Dziub z kl. V, Joanna Nowocień z kl. V, Ilona Błaszkiewicz z kl. VI. III miejsce: Zuzanna Kamińska z kl. III, Natalia Sierak z kl. III, Oliwia Krawczyk z kl. III. Nagrodę Specjalną otrzymała także Natalia Zubrzycka z kl. VIII, która wykonała Stacje Drogi Krzyżowej. Nagrody ufundowane zostały przez Ks. Jana Kalinowskiego i Ks. Jacka Dudzińskiego, za które serdecznie dziękujemy. Podczas nauk i rozważań duchowych dzieci uświadomiły sobie znaczenie męki i śmierci krzyżowej Pana Jezusa. Rozważania rekolekcyjne, wspólna modlitwa i śpiew na pewno wpłynęły na postawy życzliwości i otwartości na drugiego człowieka.