Profilaktyka chorób zakaźnych

W miesiącu wrześniu w naszej szkole została przeprowadzona akcja Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych. Ideą akcji było uświadomienie potrzeby troski o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności i kreowania postaw niezbędnych do jego ochrony, co stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.

Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwalej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. W ramach kampanii informacyjnej zostały zorganizowane pogadanki, lekcje wychowawcze oraz spotkania z pielęgniarką szkolną.
Inicjatorem kampanii było Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi.