Narodowe czytanie

“Narodowe czytanie” jest już niemal tradycją w naszej szkole w tym roku czytaliśmy “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa, uczestnicząc w 11. edycji akcji Narodowego Czytania. To znakomita okazja, by zaprzyjaźnić się z klasyką literatury polskiej oraz docenić wartość czytania.Na początku spotkania został odczytany list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników akcji, w którym zaprosił do lektury „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Następnie przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów przeczytali wybrane “Ballady i romanse” Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Poprzez kontakt z dziełami literatury polskiej mogliśmy wzmocnić poczucie naszej tożsamości narodowej.