Dzień dziecka

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” (Jan Paweł II)
Z okazji Dnia Dziecka Pani Dyrektor Szkoły życzyła uczniom zdrowia, spełnienia marzeń, sukcesów i dobrej zabawy z rówieśnikami. W imieniu Wójta Gminy Ryńsk wręczyła słodkie upominki, za które serdecznie dziękujemy! Uczniowie w zespołach klasowych wykonali oryginalne plakaty pt: „Historia Międzynarodowego Dnia Dziecka”. W Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku obchodzimy to święto dzięki organizacji Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa.

Miało to uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone. Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali ulubione przez dzieci gry, zabawy i rozgrywki sportowe. W klasie i podczas pikniku z muzyką na świeżym powietrzu była Kawiarenka. Królowały przygotowane przez uczniów desery, słodycze, kiełbaski z grillai zamówione przysmaki. Wszyscy otrzymali także lody zafundowane przez rodzica. Uczniowie za zaangażowanie i zdrową rywalizację podczas gier otrzymali gry i upominki od wychowawców zakupione z funduszy pozyskanych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Gorąco dziękujemy za wszystkie niespodzianki!