Wycieczka do lasu

Przyjście wiosny w tym roku dzieci z klas 0-III postanowiły przywitać w lesie we Wroniu.
Z tej okazji w poniedziałek, 21 marca, wybraliśmy się do lasu w poszukiwaniu zwiastunów tej pory roku. Uczniowie każdej klasy wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się leśnymi ścieżkami na wiosenne spacery.

Zauważyli, że wiosna zaczyna już swoje panowanie – na drzewach i krzewach pojawiają się pąki, zaczynają kwitnąć pierwsze wiosenne
kwiaty – zawilce i przylaszczki oraz słychać śpiew ptaków. Zabraliśmy też do lasu słomianą kukłę Marzannę, aby definitywnie pożegnać zimę. Pogoda również dopisała.
Cały czas było ciepło i słonecznie. Wycieczkę zakończyliśmy grillowaniem kiełbasek oraz grami i zabawami na świeżym powietrzu.