,, Myślę, więc nie śmiecę”

W tym roku już po raz 28. Fundacja Nasza Ziemia koordynowała największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska 2021. Dzieci z klas 0-III wzięły udział w działaniach propagujących ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. 17 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w realizację hasła – ,,Myślę, więc nie śmiecę ” porządkując tereny wokół szkoły.

Tym razem głównym celem akcji było zachęcanie do promowania nieśmiecenia i unikania odpadów. Podjęte działania miały również na celu uświadomienie dzieciom, że każdy może odegrać ważną rolę w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami. Zachęcały również do aktywności na rzecz ochrony przyrody w swoim środowisku. Dzieci brały udział w grach i zabawach kształtujących prawidłowe postawy proekologiczne. Obejrzały film edukacyjny ,,Czysto, ładnie i bez śmieci- rady pana Śmietnika dla wszystkich dzieci’’. Wykonały piękne plakaty na temat ,,MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ’’, które można podziwiać w holu szkoły.