Liga zadaniowa

W czerwcu podsumowano Konkurs Matematyczny LIGA ZADANIOWA. W tym roku wszyscy zainteresowani przystępowali do spotkań w swoich szkołach macierzystych. Uczestniczyli w nim uczniowie z całego powiatu ze szkół z Wielkich Radowisk, Ryńska, Zielenia, Wąbrzeźna, Książek, Dębowej Łąki, Łobdowa i z Jarantowic. Patronat nad Konkursem sprawuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Głównym celem konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień, pokazywanie piękna matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów, promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół, motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zainteresowanym matematyką, promowanie wartości pracy nad rozwojem swoich uzdolnień, stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia. Specyfika Ligi Zadaniowej pozwala wziąć udział w konkursie każdemu uczniowi, który chce pracować nad własnym rozwojem.
W roku szkolnym 2020/2021 nagrodzeni w konkursie w powiecie wąbrzeskim zostali:

Liga Zadaniowa
Zuzanna Nasser – finalistka finału wojewódzkiego konkursu przedmiotowego dla klasy 7, Szkoła Podstawowa nr 3 w Wąbrzeźnie,
Karolina Lipińska – II miejsce na etapie rejonowym, Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach,
Adam Zimnowłodzki – II miejsce na etapie rejonowym, Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach,
Oliwia Iwańska – III miejsce na etapie rejonowym, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja z Ryńska,
Lena Matuszak – wyróżnienie na etapie powiatowym , Szkoła Podstawowa w Jarantowicach,
Kamycka Oliwia – wyróżnienie na etapie powiatowym , Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach,
Maja Komorowska – wyróżnienie na etapie powiatowym , Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach,
Nagrody i dyplomy dla nagrodzonych uczniów zostały przekazane do szkół. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.