UROCZYSTE POWITANIE UCZNIÓW W SZKOLE!

Dyrektor Szkoły, wychowawcy i nauczyciele uroczyście powitali w progu szkoły uczniów z klas IV – VIII, którzy po nauczaniu zdalnym powrócili do kształcenia stacjonarnego. Uczniów witały głośne fanfary. Wejście szkoły ozdobione zostało balonami i napisem: WITAMY SUPER BOHATERÓW. Uczniowie otrzymali pamiątkowe powitalne plakietki. Wszyscy naprawdę tęsknili za szkolnym gwarem i rówieśnikami.

Radość ze spotkania była szczera, gdyż uczniowie wiedzieli, że czekają ich niespodzianki i otrzymają wsparcie od swoich pedagogów. Na powitanie odbyły się zaplanowane spotkania integracyjne z wychowawcą. Były ulubione zabawy, gry terenowe i planszowe oraz podchody na świeżym powietrzu. W każdej klasie były klasowe pikniki i atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło pysznego poczęstunku. Nauczyciele zadbali o to, by uczniowie przekraczając szkolny próg, czuli się bezpieczni, byli zrozumiani i bez strachu zaczęli na nowo przyzwyczajać się do tradycyjnego nauczania. Powrotowi do tradycyjnej nauki towarzyszą rozmaite emocje, wyzwania i zadania. Naszym priorytetem jest odbudowanie wzajemnych relacji i wszechstronne wsparcie dla uczniów. W pierwszych dniach nauki postawiliśmy na dobry nastrój i wspólną naukę poprzez zabawę. Opracowany został plan działań pod hasłem: Akcja – Relacja – program zajęć reintegrujących w szkole. Program został opracowany w oparciu o przeprowadzoną przez Panią Dyrektor anonimową ankietę wśród uczniów dotyczącą powrotu do szkoły i obserwację zachowań uczniów podczas nauki zdalnej przez nauczycieli, wychowawców i specjalistów oraz na podstawie Rekomendacji Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zaplanowano pracę uczniów w grupach zadaniowych. Praca na lekcji odbywa się metodą warsztatową, przez doświadczanie z wykorzystaniem cyklu Kolba: ćwiczenia koncepcyjne, scenki, gry, zadania, zabawa,  metoda stacji dydaktycznych.