Rodzice w roli smerfów na szkolnej scenie

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA pt: „PRZYGODY SMERFÓW”.

Z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Sroka już po raz drugi przygotowano niespodziankę dla uczniów. Dzieci zobaczyły kolejny raz na scenie w roli aktorów swoich rodziców i nauczycieli. Przed Balem Karnawałowym cała społeczność szkolna i rodzice obejrzeli inscenizację znanej bajki pt: Smerfy.

BYŁO TO WYJĄTKOWE, NIEPOWTARZALNE  SHOW.                                    W rolę niebieskich skrzatów wcieliły się mamy, Pani Dyrektor Szkoły i Pan katecheta. Magiczne przygody ulubionych bohaterów dzieci zostały fantastycznie przedstawione, przeplatane piosenkami i efektami wizualnymi. Opracowano oryginalną scenografię, muzykę i stroje, które przygotowali sami aktorzy. Koszulki dla smerfów zostały ufundowane przez stowarzyszenie LGD Ziemia wąbrzeska. W przedstawieniu wcielili się wspaniale w postacie z bajki, nie zbrakło klimatu prawdziwej zabawy. Scenarzystka Pani Monika Sroka stworzyła niepowtarzalną sztukę. Zadbała również o to, żeby były treści wychowawczo – dydaktyczne. Oprócz niezwykłych przygód bohaterów pojawiły się fakty z życia naszej szkoły i historii miejscowości. W  jednej ze scen Smerf Nauczyciel sprawdzał wiadomości Skrzatów w szkole na temat Jarantowic. Smerf Osiłek wyrecytował z zapartym tchem, że oprócz świeżego powietrza na wsi, można trenować koło szkoły, bo jest nowy sprzęt sportowy. Kucharz zachwalał smakołyki serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, a Zgrywus docenił pracę strażaków z Ochotniczej Staży Pożarnej w Jarantowicach. Smerf Śpioch zachęcał wszystkich do zwiedzenia zabytkowego kościółka, a Smerfetka zapraszała do zwiedzania okolicy w czasie corocznie organizowanych przez wieś Dożynek. Na koniec Smerf Ważniak  wyliczył inne walory naszej miejscowości. Wszyscy z zapartym tchem oglądali wesołe przygody swoich ukochanych bohaterów.  Aktorzy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami, za wspaniały występ i niezwykłą niespodziankę. Rolę bajkowych stworków odgrywali:

SMERFETKA – Pani Monika Sroka

OSIŁEK – Pani Monika Bestjan

CIAMAJDA – Pani Sylwia Łopatkiewicz

MARUDA – Pani Ewelina Gburczyk

PAPA SMERF – Pani Anna Drapała

KLAKIER – Pani Edyta Lewandowska

GARGAMEL – Pani Ewa Imiałek

ŚPIOCH – Pani Agnieszka Paczkowska

LALUŚ – Pani Marta Nadworna

ZGRYWUS – Pani Katarzyna Więckowska

WAŻNIAK – Pani Mirosława Kaliszczak

KUCHARZ – Pani Magdalena Kmiecik

HOGATA –  Pani Anna Pelka

SMERF NAUCZYCIEL – Pan Tomasz Składanowski

Smerfy miały dla dzieci także słodkie niespodzianki i oryginalne prezenty. Wychowawcom zostały przekazane wielkie pudełka ozdobione czerwoną wstążką, w których znajdowały się ładne srebrne kubki – termosy z napisem Szkoła Podstawowa w Jarantowicach. Dziękujemy za ciekawe prezenty.

Po wspaniałym występie podsumowano wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez rodziców ph.  „Ulubiony bohater z wioski Smerfów”.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło bardzo dużo ładnych prac plastycznych, które były tłem do dekoracji. Jury miało niespodzianki dla wszystkich uczestników konkursu. Wyróżniono i nagrodzono wyrzeźbionym, drewnianym Smerfem najciekawsze prace następujących uczniów: Weronika Dziub, Oliwia Dziewięcka, Paulina Sroka, Oliwia Imiałek, Oliwia Bieda, Alicja Drapała, Magdalena Stańczak, Patrycja Politowska, Andrzej Igliński, Karolina Witkowska.