PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I
NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.
Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
(Kornel Makuszyński)
25 lutego 2021 r. odbyła się uroczystość Pasowana uczniów klasy I na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Celem uroczystości było zaprezentowanie bogatych zbiorów bibliotecznych, zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz rozwijanie umiejętności czytania. Na zajęciach powadzonych przez Bibliotekarzy dzieci poznały najpiękniejsze, znane wszystkim baśnie. Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali wystawy tematyczne prezentujące ciekawe książki i znanych bohaterów literackich.

Najbardziej podobały się pierwszoklasistom prace konkursowe uczniów – postacie z lektur szkolnych i okładki do ulubionych książek. Uczniowie już od września systematycznie korzystają ze zbiorów biblioteki i dobrze znają jej Regulamin. Na pamiątkę uroczystego przyrzeczenia, że będą szanować książki otrzymali Dyplom Pasowania i oryginalne kolorowe zakładki. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykazali się znajomością klasycznych baśni  i bajek. Za systematyczne wypożyczanie książek otrzymali nagrody książkowe dla klasy. Po uroczystości uczniowie zwiedzali bibliotekę, oglądali i sami wybierali książki, które wypożyczali.