Nocka w szkole

Z 28 na 29 listopada 2025 r. uczniowie klas VII–VIII wzięli udział w wyjątkowej Nocce szkolnej o tematyce lekkiego, ale strasznego klimatu, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Była to okazja do wspólnej zabawy, integracji i spędzenia czasu w niecodzienny sposób w murach naszej szkoły.

Czytaj dalej „Nocka w szkole”

Liga zadaniowa

Szkoła Podstawowa w Jarantowicach kolejny raz jest gospodarzem dwóch konkursów matematycznych: Ligi Zadaniowej oraz Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klasy V. W przedostatnią sobotę listopada gościliśmy w naszej szkole ponad 60-ciu młodych matematyków z powiatu wąbrzeskiego.

Czytaj dalej „Liga zadaniowa”

Higiena cyfrowa – uczniowie uczą się bezpiecznych nawyków w sieci

Uczniowie klasy 4 oraz klas 7–8 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Higiena cyfrowa, realizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) we współpracy z Fundacją Orły Sportu. Inicjatywa, finansowana ze środków Ministerstwa Cyfryzacji, ma na celu kształtowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych nawyków cyfrowych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej „Higiena cyfrowa – uczniowie uczą się bezpiecznych nawyków w sieci”

Fabryka kreatywności

W Klubie Młodzieżowym „Fabryka Kreatywności” w listopadzie odbył się cykl inspirujących i różnorodnych zajęć, które połączyły edukację z praktycznym działaniem, kreatywność z nauką, a zabawę z rozwijaniem kompetencji przyszłości. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w kuchni, laboratorium, ogrodzie oraz świecie nowych technologii.
Fabryka Zdrowego Stylu Życia

Czytaj dalej „Fabryka kreatywności”

Dyskoteka Andrzejkowa

W środę 26 listopada 2025 r. uczniowie klas IV–VIII naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej Dyskotece Andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Sala gimnastyczna wypełniła się muzyką i radosną atmosferą, a uczniowie od pierwszych chwil chętnie ruszali do wspólnej zabawy przy swoich ulubionych utworach muzycznych. Szczególnym momentem imprezy było symboliczne przyjęcie uczniów klas czwartych do grona starszych klas.

Czytaj dalej „Dyskoteka Andrzejkowa”

Andrzejki klasa0-3

Pod koniec listopada uczniowie klas 0–3 świętowali andrzejki – jeden z najbardziej lubianych dni w roku szkolnym. Tego dnia szkolne sale wypełniły się śmiechem oraz atmosferą wspólnej zabawy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach, dzięki którym mogły poczuć klimat dawnych andrzejkowych tradycji.Najwięcej emocji wzbudzały andrzejkowe wróżby. Uczniowie chętnie sprawdzali, co ich czeka w przyszłości – zarówno tej dalekiej, jak i bardzo bliskiej.

Czytaj dalej „Andrzejki klasa0-3”

Dzień rogalika

13 listopada uczniowie klasy 7 przygotowali dla całej społeczności szkolnej wyjątkową, pachnącą słodkością niespodziankę — świeżutkie, domowe rogaliki! W ofercie znalazły się wypieki z różnymi nadzieniami: dżemem, budyniem oraz czekoladą. Każdy mógł skosztować swojego ulubionego smaku, a rogaliki można było kupić za symboliczną kwotę.
Według Wikipedii rogal to rodzaj delikatnego, najczęściej pszennego pieczywa o charakterystycznym kształcie przypominającym rogi krowy. Zrobiony jest ze zwiniętego trójkątnego placka i wypiekany tak, aby jego skórka była gruba i krucha. Rogaliki często posypuje się makiem, ziarnami lub kruszonką, a w środku skrywa się słodkie nadzienie, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli.
Jedno jest pewne — tak pyszny rogalik to idealny sposób na rozpoczęcie dnia… i nie tylko!
Dziękujemy klasie 7 za zaangażowanie i słodką atmosferę, jaką stworzyli w naszej szkole!

KONKURS PLASTYCZNY „BARWY JESIENI”

Z przyjemnością informujemy, że 18 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Barwy jesieni”, zorganizowanego przez nauczycielkę plastyki, panią Małgorzatę Molczyńską. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne wizje jesieni, wykorzystując dowolne techniki plastyczne — zarówno przestrzenne, jak i płaskie.

Czytaj dalej „KONKURS PLASTYCZNY „BARWY JESIENI””

Wakacyjna przygoda

Wakacyjna przygoda” to jeden z licznych konkursów plastycznych organizowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury w Wąbrzeźnie, w którym z zaangażowaniem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli. W powyższym konkursie uczeń klasy drugiej Mikołaj Wiatrowski zajął II miejsce. Praca wyróżniała się pomysłowością, bogactwem kolorów oraz ciekawym ujęciem tematu letnich wspomnień. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych artystycznych inspiracji!

Czytaj dalej „Wakacyjna przygoda”

Znalezione w krajobrazie – biomimetyka w naszej szkole

28 października 2025 r. w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty prowadzone przez zespół z Fundacji EKOTREND. Zajęcia nosiły tytuł „Znalezione w krajobrazie – biomimetyka dla uczniów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich” i przeniosły naszych uczniów w fascynujący świat inspiracji, jakie człowiek czerpie z natury.
Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję przekonać się, że przyroda od wieków stanowi źródło pomysłów dla inżynierów, projektantów i naukowców. Wspólnie odkrywali, w jaki sposób obserwacja zwierząt, roślin czy zjawisk naturalnych wpływa na rozwój nowoczesnych technologii.

Czytaj dalej „Znalezione w krajobrazie – biomimetyka w naszej szkole”