Nauczanie zdalne na języku angielskim

DOBRE, SPRAWDZONE PRAKTYKI!

Klasa V od lutego uczestniczy w INNOWACJI  “TIKający język angielski”. Innowacja polega na wykorzystaniu technologii informatycznej na lekcjach języka obcego. Ze względu na pandemię obecnie odbywa się nauczanie zdalne. Nie oznacza to jednak, że lekcje są mniej atrakcyjne lub nudne. Zajęcia są dla uczniów bardzo atrakcyjne, nie polegają tylko na zadawaniu zadań i ich wykonywaniu przez uczniów. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie aktywnie bawią się językiem. Grają w gry interaktywne na Wordwall, uczą się samodzielnie nowych słówek na Quizlet. Ostatnio w ramach innowacji uczniowie poznali Program Voki. Jest to strona, na której dzieci tworzyły własne awatary. Mogły je ubrać jak chciały, wybierały tła i na koniec nadawały im głos. Dzięki stworzonym przez uczniów awatarom kupowali także bilety na pociąg do Londynu. Tak prowadzone lekcje bardzo podobają się  uczniom, którzy w sposób aktywny zdobywają nową wiedzę i doświadczenie.