Warsztaty profilaktyczno – muzyczne

15 listopada uczniowie z klasy VI i VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w Warsztatach Profilaktyczno – Muzycznych ph. DROGA DONIKĄD, zorganizowanych w ramach akcji Szkoła wolna od uzależnień. Zajęcia odbyły się w szkole Podstawowej w Myśliwcu. Prowadził je Grzegorz Stępień z Krakowa, znany gitarzysta zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Była to bardzo ciekawa pogadanka profilaktyczna ilustrowana muzyką na temat zainteresowań i środowiska młodzieży kiedyś i dziś. Prowadzący namawiał młodzież do odkrywania swoich talentów, szczerego mówienia  o swoich problemach i korzystania z porad rodziców i ludzi doświadczonych. Jako artysta namawiał, by być wrażliwym na sztukę, dokonywać  trafnych wyborów i „dotknąć w krótkim życiu wszystkiego co jest fajne, ale nie jest złe”.

Na własnym przykładzie podkreślał, że można popełniać w młodości błędy, ale kiedy ma się talent i spotka na swojej drodze życzliwych ludzi, każdy może spełnić swoje marzenia. Ważne jest także pielęgnowanie mowy ojczystej, nie używanie wulgaryzmów, bo to nikomu nie imponuje. Opowiedziana historia życia skłoniła młodzież do refleksji. Słuchacze dowiedzieli się o zgubnych skutkach nałogów, o uzależnieniu od Internetu i  słabnących więzach prawdziwej przyjaźni we współczesnym świecie. Artysta zachwycił wszystkich grą na gitarze i pięknym śpiewem. Zainteresowani otrzymali autografy i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.