Spotkanie uczniów z funkcjonariuszami policji.

W naszej szkole w dniu 09.10.2025 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne, w
którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 0–VIII. Gośćmi byli asp. sztab. Bartosz
Gumiński oraz asp. sztab. Marek Komorowski – funkcjonariusze Policji, którzy w niezwykle
przystępny i angażujący sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po
drogach.

Czytaj dalej „Spotkanie uczniów z funkcjonariuszami policji.”

Wycieczka do Torunia – Planetarium i Zoo dla uczniów klas 0-3

17 października uczniowie klas 0-3 wyruszyli na wyjątkową wycieczkę do pięknego miasta Torunia. Głównym celem wyprawy było odwiedzenie planetarium oraz miejskiego zoo, które zapewniły dzieciom niezapomniane wrażenia i cenną wiedzę.
Pierwszym przystankiem było Planetarium, gdzie mali odkrywcy mieli okazję poznać tajemnice kosmosu.Dzięki nowoczesnym projekcjom i interaktywnym pokazem, uczniowie zobaczyli gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie w fascynujący sposób. Dzieci podczas seansu “Kolorowy kosmos” z zapartym tchem słuchały ciekawostek o Układzie Słonecznym.

Czytaj dalej „Wycieczka do Torunia – Planetarium i Zoo dla uczniów klas 0-3”

Wrzesień w Klubie Młodzieżowym “Fabryka kreatywności” – zdrowy styl życia i nowe technologie

Wrzesień w Klubie Młodzieżowym upłynął pod znakiem zdrowego stylu życia i nowoczesnej edukacji.
Uczestnicy poznali zasady zdrowego odżywiania i higieny, tworzyli plakaty prezentujące codzienne posiłki, a następnie przygotowali zdrowe ciasteczka owsiane z bakaliami i orzechami. W kolejnej części zajęć ułożyli piramidę zdrowego stylu życia, zapoznali się z grą o witaminach i składnikach odżywczych oraz przygotowali gofry z owocami.

Czytaj dalej „Wrzesień w Klubie Młodzieżowym “Fabryka kreatywności” – zdrowy styl życia i nowe technologie”

Zdrowe kolorowe kanapki

Uczniowie klasy 3 w ramach realizacji zdrowego odżywiania podczas zajęć wykonywały zdrowe kanapki. Realizując tematykę związaną z produktami pochodzenia zbożowego poznały historię powstawania chleba. W nawiązaniu do tego tematu wykonały kanapki wykorzystując różnego rodzaju pieczywo oraz pyszne i zdrowe warzywa tj. pomidory, sałatę, ogórek, rzodkiewkę, szczypiorek itp. Samodzielnie przygotowane kolorowe jesienne kanapki skonsumowały podczas wspólnego śniadania.

Czytaj dalej „Zdrowe kolorowe kanapki”

Wyjazd uczniów na Euroweek – spotkanie kultur i niezwykła przygoda

W dniach 21-25 października nasi uczniowie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Zielemniu wzięli udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym Euroweek – Szkoła Liderów, który odbył się w malowniczej miejscowości Różanka w Sudetach. Program Euroweek jest prowadzony przez wolontariuszy z różnych stron świata, którzy przyjeżdżają do Polski, by uczyć młodzież współpracy, komunikacji i otwartości na inne kultury. Tym razem uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z między innymi z Kolumbii, Peru i Indonezji. Wszystkie aktywności odbywały się w języku angielskim, co pozwoliło uczestnikom rozwijać swoje umiejętności językowe i nabrać pewności siebie w mówieniu.

Czytaj dalej „Wyjazd uczniów na Euroweek – spotkanie kultur i niezwykła przygoda”

Barwy jesieni w kolumnie chromatograficznej

Podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy 6 przeprowadzili niezwykle ciekawe doświadczenie – badali barwy jesieni za pomocą chromatografii kolumnowej.
W kolumnie umieszczono mieszaninę barwników pozyskanych z jesiennych liści, a następnie – dzięki odpowiednim rozpuszczalnikom – uczniowie mogli obserwować, jak poszczególne pigmenty rozdzielają się, tworząc efektowne, kolorowe pasma.
Dzięki temu doświadczeniu szóstoklasiści odkryli, że jesienne liście skrywają wiele barw: zieloną chlorofil, żółte ksantofile i pomarańczowe karotenoidy. Zajęcia połączyły naukę z twórczym eksperymentowaniem i pokazały, że chemia i przyroda potrafią być naprawdę fascynujące!

Czytaj dalej „Barwy jesieni w kolumnie chromatograficznej”

“Zaelektryzowani”

2 października Grupa “Zaelektryzowani” zaprezentowała uczniom naszej szkoły pokazy fizyczno-chemiczne. Dzięki atrakcyjnym doświadczeniom i aktywnemu udziałowi uczniów, spektakle edukacyjne wzbudziły ciekawość i zaangażowanie. W ramach pokazu obejrzeliśmy eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu, magicznej butelki, poznaliśmy właściwości butanu czy siły grawitacji.Prowadzący wprowadził nas w fascynujący świat nauki w bardzo humorystyczny i ciekawy sposób, łącząc wiedzę naukową poprzez zabawę. Spotkanie było nie tylko źródłem nowych informacji z zakresu chemii i fizyki, ale również okazją do świetnej zabawy. Tego dnia uczniowie spędzili czas w inspirujący i aktywny sposób.

Czytaj dalej „“Zaelektryzowani””

Wybory Samorządu Uczniowskiego

16 września 2025 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i opiekuna Samorządu. W ramach kampanii wyborczej kandydaci przygotowali plakaty, na których zaprezentowali swoje pomysły i programy. W dniu głosowania osobiście zachęcali wyborców, by oddali na nich głos. Uprawnionych do glosowania było 76 uczniów, którzy mogli wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie i wybrać osoby reprezentujące ich interesy i sprawy. Aktywny udział w wyborach był dla wszystkich uczniów wspaniałą lekcją demokracji.

Czytaj dalej „Wybory Samorządu Uczniowskiego”

„Tydzień przeciwdziałania przemocy rówieśniczej”.

W dniach 29 września – 3 października 2025 r. nasza szkoła zrealizowała wyjątkowy projekt edukacyjny pod hasłem „Tydzień przeciwdziałania przemocy rówieśniczej”. Był to czas refleksji, twórczości i wspólnego działania, którego celem było budowanie bezpiecznej, empatycznej i wspierającej społeczności szkolnej.
Tydzień rozpoczął się od twórczego wyzwania: każda klasa przygotowała plakat ilustrujący jedno z haseł promujących pozytywne zachowania. Wśród tematów znalazły się m.in.: „Ręka nie musi bić – może pomagać”, „Język nie musi ranić – może wspierać”, „Internet nie musi hejtować – może łączyć”. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, a efekty ich pracy ozdobiły szkolne korytarze, przypominając o sile dobrego słowa i gestu.

Czytaj dalej „„Tydzień przeciwdziałania przemocy rówieśniczej”.”